• 1401/02/12 - 03:54
  • - تعداد بازدید: 18
  • - تعداد بازدیدکننده: 17
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

امکان انتخاب صد رشته در چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از امکان انتخاب صد رشته در چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری خبر داد.

محدودیت انتخاب رشته در چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری برداشته شد. امکان انتخاب صد رشته در چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری به جهت تسهیل انتخاب رشته بر اساس نمرات، ضرایب دروس حذف و هر داوطلب می تواند بر اساس علاقه، صد رشته را انتخاب کند.
 
به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی فسا، دکتر ابوالفضل باقری فرد با اعلام این خبر افزود: بر اساس تصمیم آخرین نشست شورای پزشکی و تخصصی با حضور تمام روسای دانشگاه ها و دانشکده های پزشکی سراسر کشور، محدودیت انتخاب رشته توسط دستیاران برداشته شد.
وی در ادامه گفت: همانطور که در دفترچه چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری آمده به جهت تسهیل انتخاب رشته بر اساس نمرات، ضرایب دروس حذف و هر داوطلب می تواند بر اساس علاقه، صد رشته را انتخاب کند. 
معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت با بیان این که در راستای تامین متخصص در تمام تقاط کشور خصوصا استان های کم برخوردار، در سال جاری پس از چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری برای اولین بار در کشور، پذیرش دستیار تخصصی بومی در رشته های مورد نیاز توسط دانشگاه های علوم پزشکی خواهیم داشت، افزود: یعنی ضمن تفویض اختیار به دانشگاه ها در چهارچوب مشخص برای جذب دستیار بومی منطقه در رشته های مورد نیاز، این امکان فراهم خواهد شد که متقاضیان بومی در یک استان پس از طی رقابت علمی و عملی در همان استان، وارد رشته های تخصصی شده و پس از پایان دوره، به تعهدات و خدمات خود در همان متطقه بعنوان متخصص ادامه دهند. 
 
دکتر باقری فرد در پایان افزود: به عبارت دیگر امسال به غیر از پذیرش از طریق آزمون  ملی دستیاری، ان شاالله پذیرش دستیار تخصصی بومی توسط بسیاری از دانشگاه های کشور خواهیم داشت.
 
 
کانال رسمی معاونت آموزشی وزارت بهداشت 
@Mededu_ir

 

  • گروه خبری : اخبار,اطلاعیه‌ها
  • کد خبر : 6205
سارا هادی پور
خبرنگار

سارا هادی پور

عبارت خود را درج و جهت جستجو کلید

تغییر اندازه فونت:

تغییر فاصله بین کلمات:

تغییر فاصله بین خطوط:

تغییر نوع موس: