معاونت آموزشی - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی فسا

amoozesh

کارگاه ها

 

 

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی_فرهنگی توانمندسازی اساتید مشاور دانشگاه علوم پزشکی فسا

 

در تاریخ 27 آبان ماه کارگاه آموزشی- فرهنگی، از سری کارگاه­های توانمندسازی "اساتید مشاور" دانشگاه علوم پزشکی فسا، در سالن نحوی برگزار گردید.

در بخش اول کارگاه آخرین نسخه آیین­ نامه آموزشی دوره دکتری عمومی مصوب1396/05/01  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط دکتر اوصانلو مرور شد. مباحثی نظیر معرفی انواع دروس به لحاظ محتوی و شیوه تدریس و تعداد ساعات مقرر برای انواع دروس ارایه گردید. ارایه معیارهای سه گانه افت تحصیلی و قوانین مربوط به حذف و اضافه، حذف اضطراری، مرخصی تحصیلی و نیز شرایط گرفتن انتقال و یا مهمانی عمده مطالبی بود که در بخش میانی کارگاه بیان شد. نهایتا شرایط اخذ و انجام پایان­نامه و فارغ التحصیلی به طور مختصر مرور شد.

بخش دوم کارگاه توسط سرکار خانم خالقی اداره گردید. ابتدا ارایه شیوه­های مختلف تدریس (استاد محور، دانشجو محور و پژوهش محور) معرفی شد. در بخش دوم مروری بر انواع شیوه­های مشاوره (مستقیم، غیرمستقیم و ترجیحی) انجام شد.

P1300805

 

برگزاری کارگاه آموزشی- فرهنگی "من یک استاد مشاور هستم"

از سلسله کارگاه­های ویژه توانمندسازی اساتید محترم مشاور دانشگاه علوم پزشکی فسا کارگاه آموزشی-فرهنگی تحت عنوان
"من یک استاد مشاور هستم" در مورخه 10 مهر ماه در سالن نحوی برگزار شد. در بخش اول، آیین­نامه اساتید مشاور توسط آقای دکتر اوصانلو به طور خلاصه مرور و نتایج فرایند اساتید مشاور در نیمسال دوم سال تحصیلی 97-1396 به استحضار اعضای محترم هیئت علمی رسانده شد. بیان مشکلات موجود در فرایند اساتید مشاور و نیز معضلات فرهنگی در دانشگاه از دیگر مباحث مطرح شده بود. دکتر اوصانلو در ادامه بخش اول پیشنهادات خود را برای ارتقای سطح اجرای فرایند اساتید مشاور به عنوان یک راهکار عملیاتی برای حل مشکلات موجود در دانشگاه را بیان نمودند. در پایان بخش اول برنامه، جناب آقای دکتر نقدی، معاون محترم فرهنگی-آموزشی ضمن خوشامدگویی به حاضرین در جلسه ضمن معرفی مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه، به وظایف بسیار مهم اساتید مشاور اشاره نمودند. در ادامه صحبت­ها به اخذ تصمیم جدی معاونت تحت پوشش، برای مقابله با معضل اعتیاد به ویژه در سطح دانشگاه پرداختند.

مدرس بخش دوم کارگاه جناب آقای دکتر ضرغامی، متخصص روانپزشکی و ریاست بیمارستان دکتر شریعتی بودند. ایشان در ابتدا افسردگی و اختلالات اضطراب را به عنوان مهمترین اختلالات روانپزشکی معرفی نمودند. در ادامه به تشریح علل پدید آورنده این اختلالات و راهکارهای پیشگیری و درمان آنها پرداختند. به گفته ایشان یکی از علل مهم گرایش افراد به سوءمصرف مواد، همین اختلالات روانپزشکی است. عوامل وراثتی و عوامل اجتماعی از سایر علل مهم گرایش افراد به مصرف مواد اعتیادآور و یا انجام رفتارهای اعتیادی است. ارائه جدیدترین آمارهای اعتیاد و نیز راهکارهای درمان افراد دارای سوء مصرف مواد عمده سخنان ایشان در ادامه کارگاه بود. بخش نهایی کارگاه جهت پاسخ به سوالات حضار جلسه در زمینه­های مختلف روانپزشکی و اعتیاد اختصاص یافت.

در پایان به اطلاع می­رساند طبق نظر اعضای شرکت کننده در جلسه، کارگاه بعدی تحت عنوان "من یک استاد مشاور هستم 2" با محوریت دو موضوع در اواخر فصل پاییز برگزار خواهد شد.

  • مروری بر آیین­نامه آموزشی دانشگاه علوم پزشکی فسا
  • معرفی فنون و اصول مشاوره

 

news.635

 

 

 

 

 

کارگاه آموزشی_فرهنگی " آشنایی با وظایف استاد مشاور" 

به مناسبت هفته آموزش و روز آموزش و سیاست گزاری کارگاه آموزشی_فرهنگی " آشنایی با وظایف استاد مشاور"  ویژه اعضا هیئت علمی در تاریخ97/02/17 در سالن نحوی دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار گردید.در این کارگاه یک روزه موضوعاتی در زمینه های ویژگی و وظایف استاد مشاور، اهداف استاد مشاور، بررسی آیین نامه استاد مشاور، بررسی میزان افت تحصیلی و علل آن مطالبی مطرح شد که توسط اساتید مورد بحث و بررسی قرار گرفت.مدرسین این کارگاه جناب آقای دکتر نقدی، جناب آقای دکتر اصانلو و سرکار خانم بهرامی بودند.

 

888888888888888

 

 

پیوست ها:

کارگاه استاد مشاور 1400.pdf حجم فایل:3.42 مگابایت